Úspora s tepelným čerpadlem Daikin Altherma

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Jak uvádí výrobce, výkon a účinnost nejvíce závisí na správném výběru modelu tepelného čerpadla. Pokud je vybrán správný model je čerpadlo schopné dodat asi 5 kW z každé KW/h elektrické energie. Tím získáme 4 kW tepla zdarma. Čerpadla Daikin Altherma získávají energii ze vzduchu a díky tomu patří k mezi cenově nejpříznivější řešení. Jsou schopná vytápět dům až pětkrát levněji než běžná pevná paliva nebo elektrická energie.

Chytrý kompresor čerpadla vždy odpovídá na aktuální potřebu vytápění a ohřevu. Ovladač vytápění udržuje sám teplotu a minimalizuje výkyvy teploty, čímž šetří energii. Energetický štítek třídy A je důkazem úspornosti čerpadla. Komfort bydlení se jistě zvýší tím, že se čerpadlo využije po celý rok. V zimě hřeje a v létě chladí. Jako otopné plochy lze využít podlahové vytápění, nízkoteplotní radiátory, ale i konvektor pro tepelné čerpadlo. Čerpadlo Daikin Altherma je použitelné nazávisle na teplotních podmínkách. Můžeme ho použít i v nejtvrdších zimních podmínkách.

Pokud si chcete svou úsporu spočítat, využijte online kalkulačku:

 

Díky nízké spotřebě elektrické energie můžete ročně ušetřit až několik desítek tisíc ročně. Během pár let budete mít investici nazpět a pak už jen šetříte. Například za deset let si můžete ušetřit na nové auto. V České republice jsou nejlepší podmínky pro tepelná čerpadla vzduch/voda, díky průměrné teplotě vzduchu v zimě +3 °C. Z pohledu ekologie je tato kombinace tepelného čerpadla nejvýhodnější. V dalších letech pravděpodobně ceny elektřiny i plynu opět porostou. Tepelné čerpadlo je ideálním řešením zdražování cen energií. Například oproti plynu umožní tepelné čerpadlo ušetřit 40 – 50 % nákladů. Čím větší tepelnou ztrátu vaše domácnost vykazuje, tím rychlejší bude navratnost.